VII. Európai pszichiátriai és pszichoanalitikai találkozó - első nap

Egy dívány a Dunán -  beszámoló a Konferencia első napjáról

Egy piknik a Kálvárián

Ma zajlott, az immár hetedik alkalommal megrendezésre kerülő konferencia Nyitónapja. Az idén is, a helyszín az Ébredések Alapítvány Kálvária téri épülete volt. 

Hozzávetőlegesen 50 ember vett részt a rendezvényen, ahol megrendezésre került az Alapítvány művészetterápiás csoportjainak munkáiból összeállított kiállítás verniszázsa is. A résztvevők közt betegek, hozzátartozók és a konferenciát látogató szakemberek egyaránt voltak. Sok beszélgetés alakult ki, a betegeink részvételével. Átéltük a terápiás közösségek hangulatát – együtt betegek, szakemberek.

A kiállítás, a mai alkotások mellett, bemutatta az Ébredések Alapítvány tulajdonában lévő, a Mentonopon csoport által készített gyönyörű sorozat néhány darabját is Ez utóbbiakat a Csorba Simon vezette alkotókör készítette a 80-as évek elején-közepén.

A mai alkotások egy része szintén Csorba Simon festőművész-művészetterapeuta vezetésével készült, s az újjászülető csoport régi-új neve: Mentonopon-Ébredés. Az elmúlt egy-két évben készült többi tárgy a Szenttornyai Mária nevével fémjelzett szakkör alkotása.  

Néhány név az alkotók közül: Kadinger Zsuzsa, Gyapjas István, Lakatos György, Bódy György, Horváthné Barnabásné, Nehéz József, Miculás György és mások.  Az itt szereplő képek a művészek tulajdonát képezik. Szervezetünk ugyanis azt a gyakorlatot követi, hogy az alkotások az alkotók tulajdonát képezzék még akkor is, ha ezt intézményünkben hozták létre ezeket.

A képeken látható néhány a kiállított tárgyakból. Meggyőződhettünk arról, hogy a pszichés zavarokkal élők olyan értékeket hozhatnak létre, amelyek a közösségek minden tagja számára fontosak lehetnek.

A megnyitón Száva Jenő és Nehéz József játszotta Kodály Népdalfeldolgozások két hegedűre c. sorozatának néhány darabját, majd később Takács Bálint, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem dzsesszgitár-szakos hallgatója szórakoztatta a Nyitónap résztvevőit. 

A szellemi táplálék a bemutatkozás és a beszélgetések után a stábunk tagjai által készített ebéd zárta a napot. Az ebédet együtt költöttük el klienseinkkel, akik nagyszámban vettek részt a nap eseményeiben. Segítettek a lebonyolításban és jó volt látni, mennyire aktívan követik az eseményeket.  

Az esős idő dacára jó hangulatú, élénk eszmecserével gazdag programot bonyolítottunk.  

Szép nap volt!

 

CsatolásMéret
Nyitónapkép1.doc5.31 MB
Nyitónapkép2.doc5.04 MB